mammografia Dzisiaj w GliwicachProgramy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, choć brzmią bardzo poważnie, wcale nie muszą kojarzyć się z nieprzyjemnymi badaniami. Wiedzę, na ten temat można czerpać ze sztuki.

26 maja w gliwickim AMOKU odbędzie się impreza, promująca profilaktykę badań, dotyczącą raka piersi i szyjki macicy. SKRYNINGOSTRADA jest  organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka, razem z gliwickim samorządem i Centrum Onkologii. To inicjatywa mająca na celu uświadomienie kobietom jak istotna jest ciągła kontrola swojego stanu zdrowia. Ciekawa i niespotykana forma, z łatwością trafi do wyobraźni Pań – szczególnie, jeśli porównamy ją z tradycyjnymi ulotkami o tej tematyce.

Na godzinę 15.00 zaplanowano występ Teresy Stępień-Nowickiej, aktorki Teatru im. Witama Horzycy, która przedstawi monodram „Lewa wspomnienie prawej” według książki Krystyny Kofty. Następnie o godzinie 16.30, odbędzie się emisja filmów o tematyce onkologicznej, a potem każda zainteresowana będzie mogła porozmawiać ze specjalistą – onkologiem. 

Panie, które wykonały już mammografię w gliwickim mammobusie (pisaliśmy o tym w artykule „Zabierz mamę na mammografię”), mogą liczyć na nagrody, gdyż o godzinie 19.00 wszystkie przebadane, wezmą udział w loterii!

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here