Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 25 sprawców przestępstw (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). Czterej z nich to nietrzeźwi kierowcy. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się sprawcy rozboju ulicznego, kradzieży, korupcji, zniszczenia mienia, gróźb karalnych, przemocy domowej, znieważenia funkcjonariuszy, stalkingu, łamania sądowych zakazów, uszkodzenia ciała oraz posiadania narkotyków.

Prokuratorzy zastosowali trzy środki zapobiegawcze wobec podejrzanych o przestępstwa. 52-letni gliwiczanin podejrzany o znęcanie się nad matką otrzymał policyjny dozór połączony z nakazem opuszczenia mieszkania oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Dozorem objęci zostali także: 25-letni mieszkaniec Sośnicowic podejrzany o groźby karalne oraz 20-latek z Pyskowic i jego 26-letnia znajoma (mieszkanka Kamieńca – powiat tarnogórski), podejrzani o dokonanie rozboju.

W sobotę policjanci z Łabęd zatrzymali 41-latka, który pobił konkubinę oraz znęcał się nad czworgiem swoich dzieci w wieku od 9 miesięcy do lat 4. Policjanci zebrali dowody, że w rodzinie do przemocy fizycznej i psychicznej dochodziło od 2013 roku. Relacje pokrzywdzonej oraz ślady przemocy na ciałach dzieci nie pozostawiały żadnych wątpliwości, że mężczyzna stanowi dla nich zagrożenie. Policja złożyła dziś wniosek do prokuratury o rozpoczęcie procedury zmierzającej do tymczasowego aresztowania podejrzanego.

Natomiast wśród zatrzymanych pijanych kierowców „wyróżnił się” 40-latek z Gliwic zatrzymany w piątkowe popołudnie na ul. 22 Lipca. Mając we krwi 3 promile alkoholu oraz cofnięte – z powodów zdrowotnych – prawo jazdy, kierował samochodem osobowym.

źródło: KMP Gliwice

14 KOMENTARZE

  1. Artykuły w gazetach pojawiają się dopiero gdy dochodzi do tragedii, zwykle z nagłówkami „a gdzie byli sąsiedzi?”, „dlaczego nikt nie reagował?” 😛 Tragedia 🙁 Od dawna obiecują zmiany w prawie 🙁

  2. Jeszcze 3 tygodnie temu policjanci wezwani na interwencję w sprawie przemocy domowej ukarali sprawcę jedynie za obrazę funkcjonariuszy na służbie, nigdy nie spotkałam się z sytuacją, aby kogoś aresztowano. W takich sytuacjach policjanci jedynie pouczają pokrzywdzonych o ich prawie do założenia sprawy w sądzie. Niewiele mogą zrobić. Ewentualnie jeśli sprawca jest pod wpływem alkoholu odwożą na izbę wytrzeźwień. Zwykle ofiary przemocy domowej są zastraszone, nie mają dokąd pójść i są zmuszone do dalszej egzystencji w jednym domu wraz ze swoim oprawcą. To nie są żadne statystyki ani artykuły w gazetach… Takie są realia.

  3. Jest taki symbol trzech małpek.. zakrywających oczy, uszy i usta! Jak już się ludzie nie chcą angażować to wystarczy napisać anonim do policji, prokuratury… ale większość woli te trzy małpki.

  4. Czytam informacje ze strony policyjnej i tam co poniedziałek jest napisane, że zatrzymano kilku sprawców przemocy domowej… więc problem jest wielki… policja działa… pytanie jakie wyroki sąd wydaje.

  5. To widać niewiele pani widzała, słyszała i wie… ale po co tym się publicznie chwalić? Kto jak nie policja zatrzymuje znęcaczy? Strat pożarna, leśniczy?

  6. Ja jak poszlam kiedys do sasiadow i pytalam czy slyszeli to powiedzieli, ze pewnie dziecko bylo niegrzeczne, bo chodzilo o ich kolege. A pani sasiadka to nauczycielka…

  7. Robert Tąta U nas jest tak : podkabluje sąsiada do US, bo razi go w oczy nowe auto i się nie boi , nie uważa za konfidenta , ale jak ma zgłosić na Policję, że dziecko jest maltretowane, to siedzi cicho. Czemu ? Albo ma taką moralność, albo zwykły tchórz. No i jeszcze zajrzy sąsiadowi w garnki, majtki, portfel, ale jak sąsiadowi trzeba pomocy, to nie pomoże, kopa zasunie, czuje się wtedy dowartościowany , że np. nie on stracił pracę, a sąsiad . Taka pokręcona mentalność takich 🙂

  8. No widzisz, tak to jest z naszym narodem, że gdy chcesz pomóc to od razu przyszywają łatkę kapusia czy konfidenta. Ale jak im się dzieje krzywda, to pierwsi biegną na policję…

  9. Ja jestem w tak głębokim szoku, że prędko się z niego nie otrząsnę! Jak długo żyję pierwszy raz słyszę, że policjanci podjęli jakiekolwiek działania w przypadku przemocy domowej. Gratuluję odwagi i zaangażowania!!!

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here