Wczoraj, około godziny 16:50 doszło do śmiertelnego wypadku na torach kolejowych w centrum Gliwic. Ofiara przechodziła w miejscu zabronionym. Maszynista nie był w stanie zahamować

Pociąg osobowy jadący z Zabrza do Gliwic śmiertelnie potrącił 44-letniego mężczyznę przechodzącego przez torowisko w miejscu zabronionym. Do zdarzenia doszło na odcinku pomiędzy wiaduktem przy ul. Zabrskiej a ul. Piwną. Mimo włączenia systemów awaryjnego hamowania maszynista nie był w stanie zapobiec potrąceniu. Na miejscu pracowali policjanci oraz prokurator, którzy zabezpieczyli materiał dowodowy.

źródło: KMP Gliwice

47 KOMENTARZE

 1. W Święta nie remontowali Damian Broll na odcinku Łabędy-Gliwice,bo dzien wcześnie tez jechałam,a wypadek zdarzył się o tej godzinie co akurat jechaliśmy.

 2. A dzisiaj idąc do roboty(około godziny 7) kilka osób sobie beztrosko przechodziło najpierw przez ulicę w miejscu zabronionym(skrzyżowanie Tarnogórskiej z Witkiewicza) a później „grzecznie” na skuśki przez tory, oszczędzając czas i drogę jaką by musieli przejść przechodząc pod wiaduktem…

 3. To jest własnie takie głupie pisanie i oceniania .Pracuję na kolei i też muszę przejść przez tory by dotrzeć do miejsca pracy a o wypadek nie trudno
  to z kolegami i koleżankami jesteśmy idiotami? innej drogi nie ma

 4. Nie życzę nikomu żeby stała się taka tragedia w waszej rodzinie bądź po prostu komuś bliskiemu. Ciekawe ile z was będzie pisało wtedy debil/idiota/nawet dziecko wie że nie przechodzi się po torach. Nie znacie dnia ani godziny. Nikomu z nas nie wolno osądzać innych..

 5. Chyba o urazie psychicznym dzieci które to widziały, a moje bynajmniej były pasażerami tego pociągu. Nikt nam nie pomógł i nic nie podstawili … czyli spacer po torach z narażeniem życia pasażerów owego trefnego pociągu.. :/

 6. A skąd Pani wie, że przechodzący przez tory był lekkomyślny ? Może miał powód, aby się śpieszyć szybko ? A nie współczuje Pani rodzinie ? Pani zawsze taka poukładana i nie lekkomyślna ? Jak to fajnie oceniać innych, nie wiedząc NIC o tej osobie.

 7. współczuje maszyniście 🙁 zatrzymać takiego kolosa jest ciężko , a przez lekkomyślność przechodzacego przez tory uraz psychiczny zostanie 🙁 .

 8. 🙁 współczuje maszyniście 🙁 straszna tragedia , ale oceniać człowieka zmarłego tez nie możemy . Byc moze wracał po nocce z pracy , padnięty ,moze sie zamyślił po świątecznych kłótniach rodzinnych. Tego nie wie nikt ile zdarzeń i osob przyczyniło sie pośrednio … Był napewno kimś ważnym dla innych osob wiec dajcie sobie siana z ocenianiem innych pod kazdym względem bo karma wraca …..

 9. to ginie ktoś kto bardzo się o to postarał , na tak zwane własne życzenie… tylko naraża na utratę życia i zdrowia innych ludzi, tylu pasażerów mogło doznać poważnych obrażeń przez jednego idiotę, nie mówiąc o urazie psychicznym niewinnego maszynisty ! Ja to bym nawet nie pomyślała o zahamowaniu składu !

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here