SPR Pogoń 1945 Zabrze mistrzyniami Polski juniorek

W minioną sobotę w meczu finałowym PreZero APR Radom uległa SPR Pogoń 1945 Zabrze 25:26 (16:12). Tym samym zabrzanki zdobyły złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Trzecie miejsce zajęła drużyna MKS Victoria Świebodzice.

Od 19 do 20 maja, w hali UTH w Radomiu, rozegrane zostały mecze finałowe Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W piątkowym meczu półfinałowym SPR Pogoń 1945 Zabrze pokonała drużynę MTS Kwidzyn. W drugim meczu tego dnia PreZero APR Radom pokonała MKS Victoria Świebodzice i to właśnie zwycięzcy obu spotkali się następnego dnia w meczu o Mistrzostwo Polski.

Finałowe starcie rozpoczęło się emocjonującą walką bramka za bramkę. Dopiero po kwadransie zabrzankom udało się odskoczyć na dwa punkty, jednak przeciwniczki szybko odrobiły stratę. Pierwsza połowa zakończyła się na korzyść drużyny z Radomia 16:12. Druga połowa przebiegała nadal pod dyktando radomianek, jednak na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem zabrzanki dały prawdziwy pokaz umiejętności doprowadzając wpierw do wyrównania 25:25. Bramkę na wagę zwycięstwa w ostatniej minucie zdobyła Weronika Balas i podopieczne Anny Niewiadomskiej mogły cieszyć się ze zdobycia tytułu Mistrzyń Polski Juniorek Młodszych.