czwartek, 28 września, 2023
spot_img

Sprawdź czy wyremontują Twoją ulicę

Po łataniu dziur i malowaniu pasów przyszedł czas na poważniejsze drogowe remonty. Drogowcy zajmą się naprawą nawierzchni jezdni, układaniem chodników, tworzeniem miejsc postojowych.

Wśród najważniejszych inwestycji znajdą się: rondo, estakada i most. Lista zawiera także ulice, chodniki i miejsca postojowe zlokalizowane w różnych częściach Gliwic. Na ich remonty przeznaczono prawie 11 mln zł z budżetu miejskiego. Poza tym około 5 mln zł zostanie wydane na bieżące naprawy – utrzymanie nawierzchni dróg i chodników w należytym stanie technicznym oraz oczyszczanie rowów.

– Ulice i chodniki do naprawy wybieramy na podstawie kontroli prowadzonych przez naszych inspektorów w terenie. Analizujemy też zgłoszenia od mieszkańców, uwagi miejskich oraz osiedlowych radnych, a także wnioski Centrum Ratownictwa Gliwice – wyjaśnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

W gestii ZDM – poza systematycznymi remontami – znajdują się duże inwestycje drogowe. Do końca wakacji powinna zakończyć się budowa estakady nad torami kolejowymi, łączącej ulice Portową z Perseusza. W ciągu miesiąca ma ruszyć przebudowa mostu na Kanale Gliwickim w ciągu ul. Staromiejskiej w Łabędach. Na ten rok zaplanowano także m.in. zbudowanie chodników i ścieżki rowerowej przy ul. Bojkowskiej – na 3-kilometrowym odcinku od ul. Kopalnianej do szybu.zewnętrznych.

Więcej informacji o planowanych remontach znajdziecie w Miejskim Serwisie Informacyjnym. 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,871ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts