Kino AMOK zaprasza na wrześniowe imprezy filmowe.

Już 5 września odbędzie się pierwszy z dwóch zaplanowanych w tym miesiącu „Seansów seniora”.

W najbliższą środę widzowie zobaczą dokument przyrodniczy „Projekt Nim” o jednym z najbardziej radykalnych w historii eksperymentów, który miał udowodnić, że szympans wychowany jak człowiek, może nauczyć się komunikować za pomocą języka. Drugie filmowe spotkanie dla seniorów zaplanowano na 19 września. Wtedy wyświetlona zostanie komedia „Hotel Marigold” – o grupie brytyjskich emerytów, którzy postanawiają odmienić swój los i wyruszają do Indii. Początek projekcji – godz. 12.30.

Po wakacyjnej przerwie w AMOKU rusza także kolejna edycja cyklu „Bajki i historie warte spotkania” dla najmłodszych widzów. 23 września dzieci zobaczą film animowany „Król Maciuś Pierwszy”. Gościem specjalnym imprezy będzie Wojciech Pszoniak, który przeczyta ulubioną bajkę i opowie o „Starym Doktorze”. Początek – godz. 11.30. Dzień wcześniej ten znany aktor, a zarazem Honorowy Obywatel Gliwic spotka się ze starszymi widzami. 22 września weźmie udział w projekcji filmu „Korczak”, w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka w naszym mieście.

We wrześniowym repertuarze gliwickiego kina studyjnego znalazły się także cztery czwartki z filmem „Portrety nieba” w ramach projektu „off Gliwice” (6, 13, 20 i 27 września, godz. 20.15) oraz maraton filmów science fiction, jako jedna z imprez towarzyszących 8. Generalnemu Zgromadzeniu WTA w Gliwicach. 11 września miłośnicy X muzy zobaczą dwie kultowe produkcje – „2001. Odyseja Kosmiczna” (godz. 18.00) i „Matrix” (godz. 20.30) oraz tegoroczną premierę – „Prometeusz 3D” (godz. 23.00).

W tym miesiącu w AMOKU będzie można zobaczyć także najbardziej wyczekiwaną tegoroczną, polską premierę – „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida. Film o legendarnej hip-hopowej grupie Paktofonika, podbił już serca publiczności i jurorów 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zgarnął 7 nagród. Na ekranie gliwickiego kina pojawi się 21 września. 

(źródło: UM Gliwice)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here