Wystawa w Starej Fabryce Drutu to szansa, aby zobaczyć perły fotografii.

To jeden z najlepszych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prasowej w Polsce. Tegoroczna, ósma już edycja, zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Wśród laureatów znalazło się też aż czterech Ślązaków. W sumie nagrodzono 46 fotoreporterów. 

Laureatem Zdjęcia Roku został Tomasz Lazar, który na swojej fotografii przedstawił zatrzymanie manifestantów w Harlemie. Nagrodę Rzeczpospolitej otrzymał Paweł Supernak za zdjęcie ze spotkania Baracka Obamy z kombatantami II Wojny Światowej podczas wizyty w Polsce. Natomiast Mateusz Dopierała został wyróżniony za fotoreportaż z pierwszego turnieju szachowego w Poznaniu, w którym wystartowały przedszkolaki.

Pokonkursową wystawę można oglądać do 31 sierpnia. W tym samym czasie będzie można zobaczyć prace powstałe w czasie młodzieżowych warsztatów. Dwudniowe zajęcia prowadzone przez Waldemara Kompałę, również odbył się w Gliwicach.

Wernisaż rozpocznie się już jutro o godzinie 18:00 w Starej Fabryce Drutu.

KONKURS! Mamy dla Was cztery wejściówki na to fantastyczne wydarzenie. Aby je zdobyć musicie odpowiedzieć na proste pytanie. Ilu fotoreporterów nadesłało swoje prace na BZ WBK Press Foto 2012?

Swoje propozycje wysyłajcie na kontakt24@dzisiajwgliwicach.pl . Osoby, które prześlą maila z poprawną odpowiedzią do jutra (godzina 12.00) wezmą udział w losowaniu!

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here