Niedawno pisaliśmy o pomyśle wprowadzenia w Zabrzu roweru miejskiego. Między innymi w Gliwicach czy Katowicach działają takie wypożyczalnie i cieszą się dużym zainteresowaniem.

System uruchomiony rok temu w Gliwicach stał się niezwykle popularny – jednoślady wypożyczono niemal 70 tysięcy razy.

Dzisiaj podczas konferencji prasowej podpisano umowę z firmą NextBike. Pierwsze cztery stacje i 32 rowery pojawią się w Zabrzu już 27 kwietnia.

Z systemu może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej ZabrzanskiRowerMiejski.pl, aplikację mobilną, przez terminal umiejscowiony przy każdej stacji wypożyczeń lub infolinię.

Należy również wnieść 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą późniejsze wypożyczenia. Co ważne, w systemie nie muszą się rejestrować te osoby, które posiadają już konto Nextbike założone w innym systemie, np. w Katowicach, Pszczynie czy Berlinie. Mogą one z niego korzystać wypożyczając rower również w Zabrzu. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas do godziny zapłacimy 1 zł, za dwie godziny – 2 złote, trzy godziny – 3 złote, a czarta i każda kolejna to koszt 4 złotych. Maksymalny czas jednego wypożyczenia to 12 godzin.

Obok rowerów miejskich użytkownicy będą mogli skorzystać z dwóch tandemów, dwóch
rowerków dziecięcych oraz jednego trójkołowego roweru cargo/familijny (pozwalającego na
bezpieczna jazdę nawet z czwórką dzieci).

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here