Od początku tygodnia zabrzańscy policjanci zatrzymali 12 osób poszukiwanych przez organy ścigania bądź wymiar sprawiedliwości.

Większość z tych osób ukrywała się, gdyż za popełnione przestępstwa orzeczono wobec nich prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Zatrzymani zostali już osadzeni w zakładach karnych i aresztach śledczych.

Jeden z zatrzymanych, 40-latek wpadł, ponieważ w mieszkaniu przy ulicy Sienkiewicza, w którym przebywał, kradł prąd. O kradzieży powiadomiono policjantów, którzy przybyli na miejsce. Mundurowi ustalili, że 40-latek jest poszukiwany w celu odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności za nie zapłacone grzywny. Dodatkowo będzie też odpowiadał za kradzież energii elektrycznej.

Zabrzańscy policjanci na co dzień realizujący swoje obowiązki skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają kilka godzin, ale zdarza się, że mogą trwać i kilka lat, bowiem poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat. Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci zatrzymali 4 osoby ukrywających się przed organami ścigania.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here