Szwecja (SP 34) zwycięża Małe Euro 2012

Szesnaście zespołów młodzieżowych z gliwickich Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych rozegrało w miniony weekend turniej piłkarski w ramach Małego Euro 2012 na Orliku.

Zespoły zostały podzielone na 4 grupy, które były odzwierciedleniem grup na EURO 2012. W wyniku losowania, które odbyło się w sobotę 9 czerwca w sali konferencyjnej Kąpieliska Leśnego drużyny narodowe reprezentowali:

Grupa A: Polska (SP 5 I), Grecja (KSFT II), Rosja (SP 1 III), Czechy (SP 3)

Grupa B: Holandia (SP 1 I), Dania (KSFT I), Niemcy (GTW II), Portugalia (szkółka piłkarska)

Grupa C: Hiszpania (SP 5 II), Włochy (SP 1 I), Irladnia (GTW I), Chorwacja (Fortuna)

Grupa D: Szwecja (SP 34), Ukraina (Gim 3), Francja (Carbo), Anglia (SP 41)

W sobotę 16 czerwca od samego rana młodzi adepci piłki nożnej rywalizowali w grupach. Z każdej grupy awans do niedzielnych gier rozgrywanych systemem pucharowym uzyskały po dwa zespoły.

W niedzielnych grach 1/4 finału Rosja pokonała Niemcy 3:0, Chorwacja uległa Szwecji 0:13, Portugalia wygrała z Polska 4:1 a Francja z Irlandia 6:0.

Pierwszy meczu półfinałowy wygrała Szwecja, która bez większych problemów pokonała Rosję 6:1. W regulaminowym czasie gry drugiego meczu półfinałowego był remis 3:3. o zwycięstwie Portugalii nad Francją przesądziły lepiej wykorzystane rzuty karne (7:6).

Mistrzem Małego Euro została Szwecja – uczniowie Szkoły Podstawowej Nr. 34 w Gliwicach, która pokonała w finale 6:0 Portugalię – podopiecznych trenera Kaszowskiego ze szkółki piłkarskiej.

Prawdziwym zwycięzcą okazało się… był każdy uczestnik turnieju! Sport młodzieżowy to przede wszystkim dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play!

Może któryś z zawodników w przyszłości będzie reprezentował barwy biało – czerwone na prawdziwym Euro? Czas pokaże czy talenty, które obserwowaliśmy w ubiegły weekend na Orliku będą już za kilka lat biegać z orłem na piersi…