Do świata aniołów i demonów, zmagających się w argentyńskim tango, przeniosą nas Podwieczorki muzyczne.

Najsłynniejsze kompozycje w wykonaniu Duo Milonga – Anety Janiszewskiej – harfa i Konrada Salwińskiego – akordeon, usłyszymy już 14 października w Willi Caro. Spotkanie prowadzić będzie Piotr Oczkowski.

Duet Duo Milonga  powstał w 2007 roku i pracuje pod kierunkiem prof. Helgi Storck. W ciągu zaledwie kilku lat, zespół koncertował już w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji i Wielkiej Brytanii. W 2007 roku Duo zdobyło Grand Prix II Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie, w 2009 roku I nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Moravskich Toplicach (Słowenia), a w 2011 roku był finalistą III Concurso Iberico w Madrycie (Hiszpania). Od 2008 roku gra regularne koncerty dla Fundacji im. Yehudi Menuhina Live Music Now w Salzburgu.

Duo Milonga występowało podczas wielu międzynarodowych festiwali, między innymi w ramach: 

– Festiwalu Blaue Harfentage w Hochschule für Musik und Theater w Monachium,

– XIX Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych,

– Międzynarodowych Barokowych Dni Harfy w Katowicach,

– 52. Sesji Musica Moderna organizowanej przez Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, upamiętnionej wydaną w 2009 roku płytą, na której usłyszeć można kompozycję napisaną specjalnie dla duetu przez łódzkiego kompozytora Krzysztofa Grzeszczaka. Dużym wyróżnieniem dla zespołu jest zaproszenie do wykonania recitalu podczas XI Światowego Kongresu Harfowego w Vancouver (Kanada) w lipcu 2011 roku.

Duo Milonga to zaskakujące mnogością barw połączenie delikatnego brzmienia harfy z wyrazistym, a zarazem lirycznym dźwiękiem akordeonu. To niespotykane zestawienie, charakterystyczne bardziej dla muzyki współczesnej, potrafi jednocześnie nadać zupełnie nowy kształt muzyce dawnych mistrzów.

W repertuarze zespołu znajdują się różnorodne kompozycje, od opracowań muzyki dawnej po utwory XXI wieczne, a także własne aranżacje muzyki hiszpańskiej oraz tang argentyńskich. Duo Milonga, za swoją działalność związaną z tangiem, zostało uhonorowane certyfikatem Narodowej Akademii Tanga w Buenos Aires (Argentyna).

Podwieczorki muzyczne:  W świecie aniołów i demonów

14 października (niedziela), Willa Caro, godz. 16.00, Muzeum w Gliwicach ul. Dolnych Wałów 8a

 

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here