wtorek, 3 października, 2023
spot_img

The Beatles i Queen w Gliwicach!

The Beatles i Queen – dwa najbardziej legendarne zespoły w historii muzyki popularnej.

Dwa muzyczne żywioły, z jednej strony różne od siebie, z drugiej – w podobny sposób zyskujące miano muzycznego fenomenu, nieporównywalnego z niczym w historii popkultury. Dwie legendy, których pozycja na firmamencie tej ostatniej znacznie wykroczyła poza sferę muzycznego gwiazdorstwa, zmieniając na zawsze obraz świata masowej rozrywki. Dwie ikony, związane z różnymi czasami, ale zdecydowanie wyrastające ponad swoją epokę, rozpoznawalne zawsze i wszędzie. To o nich będzie ta opowieść.

Igor Vejsada, dyrektor artystyczny Baletu Narodowego Teatru Śląsko-Morawskiego w Ostrawie, oraz Robert Balogh, dyrektor baletu i choreograf związany z Teatrem Morawskim w Ołomuńcu, wraz z połączonymi zespołami baletowymi Opery Śląskiej w Bytomiu i Gliwickiego Teatru Muzycznego, zabiorą widzów w taneczną podróż, w czasie której zapoznają ich z historią obu kultowych zespołów oraz – co najważniejsze – z ich przebojami. Nie zabraknie tych największych – „She Loves You”, „Yesterday”, „Let It Be”, „All You Need is Love”, „Imagine”  z jednej oraz „A Kind of Magic”, „We Will Rock You”, „We Are the Champions”, „The Show Must Go On” czy „The Miracle” z drugiej strony – pojawią się i te mniej dzisiaj znane. A wszystko to w żywiołowej choreografii i sugestywnej oprawie plastycznej. Dla jednych będzie to nostalgiczna wyprawa w przeszłość, dla innych – opowieść o tym, jak muzyka przekracza granice między pokoleniami. Dla wszystkich – wieczór pełen niezapomnianych wrażeń. 

Insc., chor. i scen.: Igor Vejsada (The Beatles) i Robert Balogh (Queen); wyst.: Alicja Balasa, Katarzyna Gruca, Zofia Kubic, Sabina Langner, Bernadeta Maćkowiak, Aleksandra Piotrowska, Anna Siwczyk, Daniel Dąbrowski, Artur Dmochowski, Tomasz Dynarowicz, Ivo Jambor, Michał Krzemień, Grzegorz Pajdzik, Karol Pluszczewicz, Tomasz Sośnik, Jurij Stesew i in.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 25 min., 1 przerwa

9 i 10 listopada 2012 /piątek i sobota/ godz. 18.30 – scena GTM przy Nowym Świecie

The Beatles & Queen
widowisko taneczne w 2 częściach z udziałem tancerzy GTM i Opery Śląskiej

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,877ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts