Tragedia na drodze. Wczoraj przed godziną 15:00 w Łanach Wielkich (gmina Sośnicowice), podczas wyprzedzania pojazdów, samochód osobowy zjechał na pobocze i uderzył w prawidłowo jadącą rowerzystkę. Kobieta poniosła śmieć na miejscu.

Tragedia na drodze

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-latek kierujący samochodem marki Daewoo nie zachował należytej ostrożności w trakcie zmiany pasa ruchu i zajechał drogę wyprzedzającej kilka pojazdów hondzie civic, którą jechał 21-latek. Drugi z kierowców, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na pobocze, uderzając w prawidłowo jadącą rowerem 61-letnią mieszkankę Gliwic. Kobieta zmarła. Postępowanie prowadzi WK KMP.

Kolejne potrącenie

Kolejne potrącenie miało miejsce około godziny 19:00 w Gliwicach przy ul. Rybnickiej. W tym przypadku 18-latka kierująca peugeotem 207, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w drogę z pierwszeństwem przejazdu, nie ustąpiła 23-letniemu rowerzyście, mieszkańcowi Rudy Śląskiej. Najprawdopodobniej skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku

źródło: KMP Gliwice
foto: B. Wasielewski

32 KOMENTARZE

  1. Ja staram się jeździć chodnikami, jeżeli to możliwe. Po prostu przy tym natężeniu ruchu, tych prędkościach samochodów, tej szerokości dróg i ich jakości – tylko ścieżki rowerowe. Albo chodniki.

  2. Po takich drogach jadac rowerem jedziemy 130 cm od pobocza ,,, jak nadlatuje samochod uciekamy max w prawo .ja tak robie a kilometrow na rowerze od 25 lat zrobilem 230 tysi ..

  3. bylam tam z mezem przy reanimacji zanim karetka przyjechala i policja.. panowie z karetki przejeli i probowali podtrzymac funkcje zyciowe ale sie nie udalo.. nie moglismy dojsc do siebie po powrocie do domu.. wyrazy wspolczucia dla rodziny.. to straszna tragedia

  4. Moim zdaniem czy 16 czy 18 czy 21 nie zrobi różnicy bo u nas jest mentalność kierowców wypełniona fekaliami a nie ma takiego co chce to naprawić. Kary i sankcje czy zaostrzenie egzaminów to nie rozwiązanie. Problem trzeba zwalczać w zarodku a nie reagować dopiero po skutkach

  5. Sami młodzi sprawcy. Nie chcę umniejszać młodym osobom. Sama do nich należę. Uważam, że powinni wprowadzić testy psychologiczne, takie porządne. Przydałyby się też jakieś na inteligencję/rozumowanie i sprawdzające ogólne obycie osoby bo młotów niestety nie brakuje. Dobre mogłyby się jeszcze okazać blokady prędkości.

  6. Od 6 lat jezdze rowerem do pracy i 2 razy potracil mnie osobowy samochod ostatnim tazem bylem 2 tygodnie na l4 wina kierowcow bo wyprzedzaja i nielicza sie z rowerzystami… Odrazu do wiezienia cholote i publicznie do wiadomosci twarz pokazac.. Bardziej szanuja swoje samochody niz rowerzystow…

  7. Zaostrzaja przepisy na zdawanie prawa jazdy po to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach… Tylko poza egzaminem trzeba mieć też jadąc uruchomić myślenie, że czego brakuje niektórym kierowcą .. Niestety bywa tak, że przez głupotę innych giną osoby, które stosują się do przepisów 🙁

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here