Policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze S3 w okolicy Rosina. Bus wjechał w stojącą na pasie awaryjnym ciężarówkę z naczepą. Śmierć poniosło sześć osób, a jedna osoba w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj rano, około godziny 7:40, w okolicy miejscowości Rosin (pow. świebodziński) na trasie S3 (odcinek Sulechów-Świebodzin). Ford transit jechał od strony Zielonej Góry w kierunku Świebodzina. Do tej pory nie wiadomo dlaczego zjechał na pas awaryjny, na którym stał samochód ciężarowy mercedes actros. Skutkiem uderzenia była śmierć sześciu osób, które podróżowały busem. To mężczyźni w wieku 34-55 lat, mieszkańcy województwa śląskiego – pięciu zabrzan i jeden mieszkaniec Piekar Śląskich. Ranny został także kierowca ciężarówki, który w chwili zdarzenia znajdował się prawdopodobnie poza pojazdem. Wstępne ustalenia mówią, że siła uderzenia była tak duża, że samochód ciężarowy przesunął się, powodując obrażenia 25-letniego kierowcy. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. To mieszkaniec województwa małopolskiego.

wypadek_bus

Droga była zablokowana do godz. 14:20. Policjanci wyznaczyli objazdy dla kierowców jadących od strony Zielonej Góry. Na miejscu świebodzińscy funkcjonariusze wraz z prokuratorami prowadzili czynności procesowe. Postępowanie będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym (art. 173 kodeksu karnego). Jednocześnie śledczy zwracają się z prośbą do wszystkich świadków zdarzenia, aby skontaktowali się ze świebodzińskimi policjantami. Przekazane informacje mogą być pomocne w ustaleniu okoliczności tego wypadku.

źródło i foto: KWP w Gorzowie Wlkp.

6 KOMENTARZE

  1. Jechali do pracy jak nie wiecie to nie wypisujcie glupot .Byli wyspani co sie stalo nie wiem ale to moja daleka rodzina (*)

  2. Panie Pawle, gdy będzie Pan przemęczony podczas prowadzenia pojazdu, to proszę się przespać (jadąc trochę szybciej). Gdy dojedzie Pan do celu to Pana obudzę, chyba że śmierć będzie szybsza…

  3. Obstawiałbym przemęczenie. Takie są konsekwencje jak idioci w rządzie dalej nie rozumieją faktycznych konsekwencji kretyńskiego pomysłu by zmieniać czas na letni i zimowy.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here