„Obojętność to choroba, której musimy się wystrzegać. Bo jeśli nie czujemy, nie rozumiemy i nie przeciwdziałamy nieszczęściu na świecie, to ten przestaje zmieniać się na lepsze.” – można przeczytać na stronie internetowej inicjatora konkursu „Efekt Domina”.

Uczniowie ZSO nr 10 przy ulicy Zimnej Wody postanowili zamienić wspomniane wcześniej słowa organizatora we własne czyny i zabrali się do ciężkiej pracy. Młodzi społecznicy zapragnęli zaniedbaną okolicę swojej szkoły uczynić odrobinę piękniejszą oraz bardziej przyjazną. Ich dzieło – szkolny ogród społeczny – to nie tylko kilka grządek kwiatów i karmnik dla ptaków, ale także nowe miejsce aktywnego wypoczynku dla młodzieży.

Gimnazjaliści zapowiadają, że to dopiero początek ich ogrodniczej pasji i zapewniają, że w przyszłości chcieliby rozwinąć swój zielony skrawek terenu. Jedna z uczestniczek przedsięwzięcia, Martyna Wysoczańska-Jankowicz przekonuje, że projekt na pewno będzie kontynuowany, ponieważ w prace nad zieleńcem angażuje się coraz więcej uczniów i nauczycieli.

Na uczniów ZSO 10 można zagłosować pod linkiem: http://konkursefektdomina.pl/prace?id=5jKkDYXmbcbc

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here