Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który w piwnicy uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 2 krzewy konopi i gotowy do użytku susz. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z „dwójki” otrzymali informację, z której wynikało, że na ulicy Goethego w jednej z piwnic w bloku mieszkalnym może być prowadzona nielegalna uprawa konopi. W piątek stróże prawa weszli do wytypowanego pomieszczenia piwnicznego, gdzie ujawnili sprzęt i narzędzia służące do hodowli konopi. 36-letni mężczyzna w specjalnie przygotowanej szafie, która znajdowała się w jego piwnicy, uprawiał konopie indyjskie.

Szafa ta była doświetlana, a także nagrzewana i odpowiednio wentylowane, aby zmaksymalizować wzrost roślin. Policjanci zabezpieczyli dwa duże krzewy, a także susz marihuany. Z zabezpieczonego suszu i krzewów można było przygotować około 1000 działek dilerskich narkotyku. Za uprawę konopi indyjskich i posiadanie środków odurzających podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here