1 lutego 2023 doszło do tragicznej sytuacji. O godzinie 03:56 nad ranem zapalił się strych i dach Kamienicy Pod Orłem, zabytkowej secesyjnej kamienicy z 1905 roku, zaprojektowanej.

Szczęśliwą informacją w tej sprawie jest fakt, że nikomu nic się nie stało, jednak straty jakie ponieśli mieszkańcy są ogromne, dlatego też została zorganizowana zbiórka.

Aktualnie mieszkańcy oczekują na ekspertyzy i wydanie opinii.

– Oprócz nas zamieszkuje tutaj pięć rodzin. Budynek usytuowany w samym centrum miasta pełni ważną rolę kulturalno-oświatowo-usługową. Na pierwszym piętrze znajduje się nasza siedziba czyli stowarzyszenie Wielka Flota Zjednoczonych sił oraz zabrzański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na piętrze trzecim mieści się pracownia doktora nauk plastycznych Witolda Berusa. Na parterze funkcjonuje Barber Shop oraz garmażeria – piszą organizatorzy zbiórki – już teraz uruchamiamy zrzutkę na remont poszczególnych lokali oraz pomoc psychologiczną dla osób poszkodowanych – dodają.

Apel mieszkańców

„Bardzo dziękujemy za wszystkie Wasze wiadomości, ciepłe słowa i wsparcie, które nam i wszystkim mieszkańcom Naszej Kamienicy dajecie. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji i nie możesz wspomóc nas finansowo, bardzo prosimy o udostępnienie. Każde jedno jest dla nas na wagę złota!”

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here