Problemy z koncentracją i nauką, ciągłe niedosypianie i zaniedbane relacje z rodziną.

To wynik uzależnienia od Internetu. Być może ty lub ktoś z twojego otoczenia ma problem z uzależnieniem od Internetu. Ruszyła nowa kampania społeczna realizowana przez Polskie Centrum Programu Safer Internet „ W którym świecie żyjesz?”, która na celu ma przekazanie myśli, że „ci, którzy żyją w wirtualnym świecie, tracą prawdziwe życie”. 

Akcja ma zwrócić uwagę na nadmierne korzystanie sieci, które w końcu prowadzi do oderwania młodych ludzi od innych form spędzania wolnego czasu. Aż 98% dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 16 lat co najmniej raz w tygodniu korzysta z Internetu, większość z nich robi to codziennie lub prawie codziennie. 

Już kiedy zaginęła 14-letnia Natalia z Knurowa, która uciekła z mężczyzną poznanym na portalu społecznościowym, pojawiły się głosy, że przydałyby się działania edukacyjne, które miałyby informować o niebezpieczeństwie w sieci i zwracać uwagę rodziców na to, czy dzieci nie nadużywają Internetu.

W okresie wakacyjnym dzieci i młodzież spędzają jeszcze więcej czasu przez komputerem niż w czasie roku szkolnego, narażając się przy tym na różne niebezpieczeństwa. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na to, w jaki sposób sieć używana jest przez nasze pociechy.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here