Budowa Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży rozpocznie się już wkrótce. Rozstrzygnięty został przetarg na utworzenie nowej siedziby ośrodka.

Ma się ona mieścić w trybunie Areny Zabrze przy ul. Roosevelta, obok sklepu kibica. Zadanie wykona firma Mostostal Zabrze GPBP S.A.. To drugi z rozstrzygniętych w tym tygodniu przez Arenę przetargów – pierwszy dotyczył przeniesienia infrastruktury telewizyjnej ze starej trybuny.

Dzięki inwestycji znacząco podniesione zostaną warunki terapii. Pacjenci będą mogli korzystać m.in. z parkingów oraz infrastruktury dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Warto zaznaczyć, że z usług działającego aktualnie przy ul. 3 Maja Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zabrzu korzysta ponad 1500 osób, to dzieci i młodzież w wieku od 1 do 18 roku życia. Pacjenci objęci są m.in.: poradami lekarskimi i rehabilitacją medyczną, jak również terapią: sensoryczną, logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną. Z pomocy psychologicznej korzystają także rodzice i opiekunowie dzieci

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here