Choć w kalendarzu już od najbliższego poniedziałku (21.03) będziemy mieć wiosnę, zima pewnie nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania. Kto już tęskni za ciepłem i zielenią, powinien odwiedzić gliwicką Palmiarnię. Tym bardziej, że w najbliższy poniedziałek będzie wyjątkowo otwarta dla gości!

W Parku Chopina, w którym znajduje się Palmiarnia, zakwitły krokusy. W gliwickich tropikach kwitną… storczyki. Choć w pawilonach ekspozycyjnych przez cały rok utrzymywana jest wysoka temperatura, także rośliny pokazywane w Palmiarni poczuły zmianę pory roku. Teraz kiedy dzień jest coraz dłuższy i do wnętrza pawilonów dociera więcej światła, rośliny wybudzają się z zimowego snu i w efekcie – obserwujemy ich szybszy rozwój.

W pawilonie roślin użytkowych owocują cytrusy, co nie tylko widać, ale też czuć – zapach pomarańczy, cytryn, mandarynek unosi się w powietrzu. W pawilonie tropiku teraz „gwiazdami” są storczyki – przyciągają wzrok gości Palmiarni kwiatami o różnych kształtach i kolorach. W pawilonie historycznym na żółto zakwitła roślina o egzotycznej nazwie pitcairnia oraz nasza nowość – palma arenga.

Wiosny w gliwickich tropikach będzie można szukać w najbliższy poniedziałek 21 marca (zwykle w poniedziałki mamy nieczynne). Palmiarnia będzie czynna w godz. 9:00 – 18:00. Zapraszamy!

źródło: MZUK Gliwice

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here