W Szkole Podstawowej nr 21 w Biskupicach odbyło się wczoraj uroczyste otwarcie pracowni robotyki i programowania.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: dyrektor Biura Prezydenta Miasta Jan Pawluch, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica, posłanka Barbara Dziuk, prezes zarządu JSW KOKS S.A. Iwona Gajdzik-Szot, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Zabrzu ks. Bolesław Waśkiewicz oraz dyrektorzy i nauczyciele zabrzańskich placówek oświatowych.

Pomysł na otwarcie pracowni zrodził się w 2021 r., gdy w szkole pojawiły się pierwsze roboty, otrzymane dzięki udziałowi w ogólnopolskim projekcie grantowym Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Następnie dzięki wsparciu Agencji Rozwoju i Przemysłu S.A. placówka otrzymała osiem nowoczesnych komputerów. Pracownia jest nieustannie doposażana. Pozwala na to uczestnictwo szkoły w programie Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna mająca na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dyrektor szkoły Jan Pajonk poinformował, że w nowej pracowni uczniowie klas 1-8 szkoły podstawowej będą uczyć się programowania podczas lekcji, ale również będą odbywały się w niej zajęcie dodatkowe.

– Priorytetem dla Zabrza jest rozwój edukacji. Dobrze wykształcona młodzież to nadzieja na przyszłość. Dziękujemy za działania grona pedagogicznego, które w imię troski i odpowiedzialności za kształtowanie postaw młodzieży, dokłada starań o ustawiczny rozwój szkoły i jej unowocześnianie – podkreśla Jan Pawluch.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here