Walka do ostatniej minuty. AZS Gliwice pokonał MKS Otmuchów

W meczu kończącym rozgrywki w rundzie zasadniczej III lig koszykówki mężczyzn, KŚ AZS Gliwice pokonał lidera III ligi MKS Otmuchów. Od pierwszej do ostatniej sekundy tego pojedynku na parkiecie trwała walka o każdą piłkę i do końca nie było wiadomo, kto wygra. Był dramaturgia, zmienność sytuacji i emocje do końca. Ostatecznie lepsi okazali się podopieczni Sylwestra Walczuka wygrywając 67:63.

Przed tym pojedynkiem wszystko było już jasne. Zespół z Otmuchowa zapewnił sobie pierwsze mijece w tabeli, a gliwiczanie trzecie. Mimo to oba drużyny podeszły do tego spotkania, tak, jakby był to mecz o mistrzostwo Polski. Od początku zawodnicy obu zespołów walczyli o każdą piłkę, ale też sporo rzucali i trafiali, stąd po pierwszej kwarcie był wynik 22:23 na korzyść gości.

Potem gra się zaostrzyła, już tak dużo celnych koszy nie było, ale zdecydowanie lepsi w tej odsłonie byli gliwiczanie, zwyciężając różnicą siedmiu punktów. Drużyna z Otmuchowa nie przypadkowo jednak jest liderem. Goście otrząsnęli się z przewagi i trzecią kwartę wyraźnie rozstrzygnęli na swoją korzyść, bo 16:8. To był taki moment w meczu, kiedy gospodarzom zupełnie nie wychodziła gra w ataku. Przez ponad 5 minut Akademicy nie potrafili zdobyć nawet punktu, choć sporo piłek zebrali i wykonali kilka prób rzutów.

Wydawało się, że gliwiczanie poniosą pierwszą w tym sezonie porażkę we własnej hali. Sylwester Walczuk poprosił w tym momencie o czas i to odmieniło losy tego pojedynku. Ciężar gry wziął na siebie Krzysztof Wąsowicz. Kapitan AZS-u trafił za trzy punkty w najważniejszym momencie tego pojedynku, potem jeszcze wykorzystał rzuty osobiste, które dały przewagę dwóch koszy. W ostatnich dwóch minutach trener drużyny z Otmuchowa wykorzystał wszystkie przerwy techniczne, a goście próbowali wszystkimi sposobami dogonić wynik. Kluczowy był moment, kiedy na 30 sekund przed końcem spotkania rywal zrobił prosty błąd przekroczenia połowy. Wtedy zawodnicy z Otmuchowa złapali się za głowę i wiedzieli już, że nie odrobią czteropunktowej straty.