Już w najbliższy wtorek w zrewitalizowanym obiekcie pierwszego zabrzańskiego starostwa odbędzie się wernisaż prac jednego z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w kraju i za granicą polskich artystów współczesnych – Rafała Olbińskiego.

Sztukę jego autorstwa na co dzień można oglądać w renomowanych galeriach i muzeach na całym świecie, m.in.: The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congress w Waszyngtonie, czy w Suntory Museum w Osace.

– W Zabrzu mieliśmy już przyjemność gościć Rafała Olbińskiego w ramach projekt „Szulc i po Szulcu”. Jego dzieła wystawione zostały wtedy w unikatowej przestrzeni budynku dawnego hotelu Admiralspalast, któremu nadajemy aktualnie nowe funkcje społeczne i gospodarcze. W wyjątkowym roku jubileuszu 100-lecia nadania Zabrzu praw miejskich, możemy ponownie spotkać z twórczością artysty. – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W trakcie rozpoznającej się we wtorek ekspozycji, która potrwa do 21 kwietnia 2023 roku będzie można zobaczyć najbardziej rozpoznawalne dzieła Rafała Olbińskiego z okresu Warszawa – Nowy Jork. Łącznie będzie to aż 180 prac. Wśród nich największą grupę stanowić będą projekty okładek i ilustracji do czasopism, które są często samodzielnymi obrazami. Ilustrują one bieżące zagadnienia polityczno-gospodarcze oraz społeczne.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here