Prawie każdego dnia publikujemy informacje od zrozpaczonych właścicieli o ich zaginionych zwierzakach lub od czytelników o zwierzętach,  które się do nich przybłąkały. Wiele z nich się odnajduje, jednak niektóre nigdy nie wracają do domu. Warto więc „zaczipować” swoje psy i koty, żeby temu zapobiec. Tym bardziej, że można to zrobić za darmo w Przychodni Weterynaryjnej przy ulicy Pszczyńskiej 2. Należy mieć przy sobie dokument tożsamości, książeczkę zdrowia no i oczywiście swojego pupila. Zwierzęta są rejestrowane w międzynarodowej bazie danych Safe – Animal.

Miasto wspiera również przeprowadzanie sterylizacji i kastracji psów oraz kotów, których właściciele mieszkają na terenie Gliwic. Programem objęte są osoby: korzystające z opieki społecznej, osoby bezrobotne, osoby pobierające rentę/ emeryturę do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, oraz posiadające wynagrodzenie za prace do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Skierowanie na zabieg sterylizacji można odebrać w Schronisku lub w siedzibie MZUK przy ulicy Strzelców Bytomskich 25c. Zabiegi wykonywane są w Przychodni Weterynaryjnej przy ulicy Ku Dołom.

20 KOMENTARZE

  1. Nareszcie!!każdy właściciel powinien być zobowiązany do zachipowania swojego pupila.Unikniemy bezdomności zwierząt i przepełnienia w schroniskach.Po chipie dojdziemy do właściciela który za porzucenie powinien dostać masakryczny mandat.

  2. Witam, czy zaczipowanie psa za darmo dotyczy tylko mieszkańców Gliwic czy także np. Knurowa? Pozdrawiam

  3. Prezydencie prosimy o wzmozona akcje chipowania zwierzakow i system kontroli po odnalezieniu. naglosnienie takiej akcji nie ze ktos cos tam slyszal!taka akcje z orawdziwego zdarzenia!przeciez latwiej oddac zwierzaka wlascicielom niz napelniac schroniska?!

  4. Wszystkie schroniska i gabinety weterynaryjne mają czytniki.zawsze można podjechać ze zwierzakiem do jednego z tych miejsc w celu sprawdzenia czy pies jest zaczipowany.Poza tym zwierzę dostaje po czipowaniu zawieszke do obroży z kodem do zeskanowania (aplikacja na telefony do ściągnięcia za free)Po zeskanowaniu tego kodu przechodzi się na stronę/kartę zwierzęcia gdzie jest podane jego imię ,miasto oraz numer telefonu właściciela.Proste,skuteczne i nie trzeba nic płacić.

  5. Ale brak czytników tych czipów,więc po co czipować,szkoda pieniędzy,bo żeby psa przepisać na siebie trzeba zapłacić 40 zł. Lepiej zapisać numer telefonu na obroży i imię psa!

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here