Marzec to czas zimowych rocznikowych Mistrzostw Polski Juniorów. W dniach 4-6 marca 2016 w Olsztynie rywalizowali 14-latkowie, a w Gorzowie Wielkopolskim 15-latkowie. Zarówno w Olsztynie jak i w Gorzowie nie mogło zabraknąć zawodników klubu pływackiego „SiKReT” Gliwice. Do tego należy pamiętać, że w miniony weekend w dniach 11-13 marca 2016 w Gliwicach odbywały Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich również z udziałem pływaków „SiKReT” Gliwice.

Zawodnicy z Gliwic ciężko przepracowali okres przygotowawczy na krytej pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach. Ciężka praca przyniosła wspaniałe efekty. Wszyscy zawodnicy poprawili podczas Mistrzostw swoje rekordy życiowe, często kwalifikując się do finałów w swoich koronnych konkurencjach. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się Alicja Idzikowska i Dominika Kossakowska, które zaliczają się do ścisłej czołówki krajowej. Obie zawodniczki gliwickiego klubu zasilają szeregi polskiej kadry narodowej juniorów w pływaniu. Alicja Idzikowska w Olsztynie wywalczyła 4 medale Mistrzostw Polski: złoty na 50m stylem grzbietowym, srebrny na 100m motylkowym oraz dwa medale brązowe na 50m stylem motylkowym i 100m stylem grzbietowym.

W Olsztynie bardzo dobrze zaprezentował się również Łukasz Górka, który zdobył piąte miejsce w wyścigu na 200m stylem grzbietowym. Niesamowitym wyczynem popisała się za to Dominika Kossakowska w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie była jedną z dwóch najczęściej dekorowanych zawodniczek Mistrzostw zdobywając 5 medali w swoich 5 startach – złoty na 200m stylem dowolnym, trzy srebrne medale na 100m stylem dowolnym, 400m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym, a do tego jeszcze medal brązowy na 50m stylem motylkowym. Warto również podkreślić, że wynik uzyskany na 200m stylem dowolnym pozwolił Dominice zakwalifikować się na międzynarodowe zawody – wielomecz pływacki w Limassol na Cyprze w dniach 2-3 kwietnia 2016.

Startujący w Mistrzostwach Polski Juniorów w Gliwicach szesnastolatkowie również zaliczyli bardzo dobre starty kwalifikując się do finałów swoich koronnych konkurencji: Mikołaj Kała siódme miejsce na 200m stylem klasycznym, Michał Kapias piąte miejsce na 200m stylem zmiennym oraz 5. miejsce na 100m zmiennym. Do tego należy dołożyć tytuł najlepszego zawodnika w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Polski Juniorów 16 letnich naszego Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Starty gliwickich zawodników w zimowych Mistrzostwach Polski potwierdziły, że zawodnicy klubu pływackiego „SiKReT” Gliwice to czołówka krajowego pływania. A przed młodszymi pływakami „SiKReT-u” już w najbliższy weekend Drużynowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików czyli odpowiednik Mistrzostw Polski młodszych roczników.

foto: Michał Biel

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here