niedziela, 24 września, 2023
spot_img

Mikulczyce, Zaborze i centrum. Już wkrótce wyjadą tam tramwaje!

Remont tramwajowych torowisk w Zabrzu zbliża się do końca, a pasażerowie mogą już niebawem cieszyć się przywróceniem ruchu tramwajów. Tramwaje Śląskie ogłosiły, że od 18 września na odnowionych trasach tramwajowych zostanie przywrócony normalny ruch.

Warto dodać, że jutro odbędą się przejazdy techniczne, a już od najbliższego poniedziałku planowane jest przywrócenie połączeń na odcinkach w Mikulczycach, na Zaborzu oraz w centrum przy ul. Wolności. Linie nr 2, 3, 4 i 5 wracają do pełnej obsługi, a dodatkowo linia nr 10 zostanie wydłużona, docierając aż do pętli Lompy w Zabrzu.

Inwestycje związane z przebudową torowisk tramwajowych w centrum miasta, Mikulczycach oraz na Zaborzu zbliżają się do końca. Jednak Tramwaje Śląskie informują, że prace przy asfaltowaniu ul. Wolności wciąż trwają.

W tym tygodniu odbędą się jazdy próbne przed wznowieniem ruchu tramwajowego. Od 18 września wszystkie trzy odcinki torowisk, na których obecnie wstrzymany jest ruch, zostaną przywrócone do normalnej eksploatacji.

Co ważne, zasadnicze prace budowlane w Mikulczycach zostały już zakończone, a wykonawca zgłosił inwestycję do odbioru. W przypadku remontu torowiska tramwajowego w Zaborzu, termin zakończenia inwestycji został zaplanowany na 20 października. Ostatnie tygodnie zostaną przeznaczone na prace wykończeniowe i porządkowe, przy zachowaniu normalnego ruchu tramwajów.

W centrum Zabrza trwa również praca nad ostatnim fragmentem inwestycji, a od skrzyżowania z ul. Miarki do skrzyżowania z ul. gen. de Gaulle’a torowisko jest już gotowe. Niedługo rozpoczną się prace wykończeniowe i porządkowe na tej trasie.

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,868ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts