Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, trwają prace związane z modernizacją oświetlenia na ul. Zwycięstwa. W myśl projektu stare, podwieszane lampy zostaną zastąpione nowoczesnymi latarniami, podobnymi do tych, które oświetlają Rynek. Zarówno piesi jak i kierowcy muszą liczyć się z nieznacznymi, lokalnymi utrudnieniami. Prace związane z wymianą oświetlenia potrwają do końca czerwca 2016 roku. zwyciestwa_gliwice

źródło i foto: ZDM Gliwice
wiz. ZPWIE Marek Brodala

26 KOMENTARZE

  1. I szkoda, że system oświetlenia unikatowy w obecnym zakątku Europy będzie zastąpiony kolejnym, sztampowym pseudostylem nienawiązującym do niczego konkretnego, byle do przeszłości. Szkoda.

  2. Juz niejeden gada ze jedzie na ul. Bankowa , kazdy juz wie gdzie , a teraz wszystko zreszta jest pedakskie , zachodnie guwno nic mi sie niepodoba od a do z , kiedys bylo lepiej

  3. Super! Super! To najlepsze, co można było wymyśleć! Te stare lampy znacznie utrudniały jazdę, a nawet chodzenie. To bardzo ważne wydarzenie w mieście. Ba, może nawet w województwie! Mam prośbę, czy można by było zmienić kostkę chodnikową na jakąś jaśniejszą, ale nie więcej niż o jeden ton, bo o dwa, to już będzie nieładnie?

  4. Szkoda, że przy okazji nie zapadła decyzja o zwężeniu samej jezdni i poszerzeniu chodników. One nie są zbyt szerokie jak na ulicę o takim ruchu pieszym, a latarnie dodatkowo tę szerokość ograniczą. A jezdnia bez tramwaju mogłaby być spokojnie węższa.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here