wtorek, 3 października, 2023
spot_img

Wkrótce przebudowa ul. Niepokólczyckiego. 67 miejsc postojowych

Dzisiaj Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu podpisał umowę na wykonanie robót dla zadania pn. „Budowa miejsc postojowych na ul. Niepokólczyckiego w Zabrzu”. W ramach tej inwestycji zostanie przebudowany pas drogi ul. płk. Franciszka Niepokólczyckiego na odcinku od skrzyżowania z ul. dr Henryka Jordana do skrzyżowania z ul. Ludwiki Wawrzyńskiej.

Po północnej stronie Niepokólczyckiego na wysokości budynku 35, wybudowanych zostanie 25 miejsc postojowych do parkowania prostopadłego oraz 2 miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Po stronie południowej powstanie 38 miejsc postojowych do parkowania równoległego. Natomiast na wysokości budynku nr 32, na istniejącym utwardzeniu, zostaną wymalowane 2 miejsca do parkowania równoległego dla osób niepełnosprawnych. Na wysokości budynku nr 18 zostanie wykonane wyniesione przejście dla pieszych.

Łącznie, wykonanych zostanie 67 miejsc postojowych, w tym 4 dla pojazdów osób niepełnosprawnych oraz wyniesione przejście dla pieszych.

Wartość umowy na wykonanie robót budowlanych to niecały milion złotych. Termin zakończenia robót – 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Utrzymania Zieleni i Robót Drogowych „Agrobruk” z Zabrza.

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,878ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts