Krzysztof Kubica jest bez wątpienia jednym z filarów Górnika Zabrze. Zespół, mimo przebłysków, nie zachwyca po pierwszych kilku kolejkach.

Zabrzański zespół ma swoje mocne strony, jednak brakuje mu stabilności. Porażka ze Stalą, kiedy prowadzili 1:0, remis z Legią, który stołeczny klub wyrwał, mimo różnicy dwóch bramek – te potknięcia kosztują punkty.

Czy dobrym pomysłem jest w tej sytuacji pozbywanie się zawodnika takiej jakości? Piłkarz gra dobrze, ma dobre liczby, a takie fakty nie idą w próżnie. Niedawno WP SportoweFakty informowały, że zawodnikiem interesuje się Benevento, które na co dzień rozgrywa mecze w drugiej lidze włoskiej, teraz potwierdzają te informacje. Ciekawostka: w Benevento Calcio gra obecnie Kamil Glik, filar obrony polskiej reprezentacji,

– Z informacji, które pozyskaliśmy w Italii wynika, że Górnik oczekuje za Kubicę 1,2–1,5 miliona euro. To się wydaje kwotą bardzo realną, w sensie, że zabrzanie nie podyktowali ceny z sufitu. Na takim poziomie porozumienie powinno być jak najbardziej możliwe. – podają WP SportoweFakty.

22-latek w zeszłym sezonie zdobył 9 bramek w 30 meczach. To dobry wynik. Jednak czy wystarczający, żeby Górnik nie skusił się na pieniądze z Włoch? To się okaże.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here