Światowy Dzień Wody Gliwice22 marca będziemy obchodzić, już po raz czternasty, Światowy Dzień Wody.
Dostęp do czystej wody jest podstawową ludzką potrzebą, a co za tym idzie, fundamentalnym prawem człowieka. Jak wynika z danych statystycznych na świecie ponad miliard ludzi cierpi z powodu braku dostępu do czystej i zdrowej wody.

W Gliwicach Święto Wody rozpocznie się 22 marca, w samo południe, wesołym pochodem z Rynku na Plac Krakowski.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego zorganizowało dla dzieci i młodzieży z ośrodków edukacyjnych, wodno-wiosenny happening wraz z konkursami: na najpiękniejszą marzannę i najciekawszy projekt ekologiczny. Podczas wydarzenia wykorzystane zostaną także sikawki z wozów straży pożarnej.

W piątek, 23 marca o godz.19:00, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. wraz z przedstawicielami Polskiej Akcji Humanitarnej z Gimnazjum nr 10 pojawi się na Stadionie Miejskim. Mecz o mistrzostwo I ligi między Piastem Gliwice, a Wartą Poznań będzie okazją, by poinformować zgromadzonych gości o znaczeniu jakie ma woda dla świata. PWiK przygotowuje konkurs z nagrodami, miły dla oka program artystyczny oraz niecodzienną wystawę fotograficzną pt. „Woda – temat rzeka” (w strefie VIP). Wszystkie zdjęcia zostały udostępnione nieodpłatnie przez zaprzyjaźnionych fotografików. Dla PAHu nadchodzące wydarzenie jest częścią akcji „Kampania wodna – studnia dla Południa”, natomiast Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji realizuje w ten sposób wizję odpowiedzialnego społecznie biznesu.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here