Wyłoniono już wykonawcę projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania: Przebudowa ul. Jagiellońskiej na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Konarskiego i ul. Zabrskiej na odcinku od ul. Jagiellońskiej do wiaduktu nad PKP wraz z przebudową skrzyżowania ul. Zabrskiej, Hutniczej i Bł. Czesława. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach rozstrzygnął przetarg – najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Projektowanie w Budownictwie Jacek Cichoński. Realizacja zadania będzie kosztować dokładnie 250 551 złotych.

Jak przekazała nam Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik ZDM w Gliwicach, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to dokumentacja powinna być gotowa do końca I kwartału 2017 roku. Wówczas będą mogły rozpocząć się pierwsze prace, remont ul. Jagiellońskiej ruszy więc najpewniej w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że w ramach przebudowy dróg zaplanowano m.in. wymianę konstrukcji nawierzchni jezdni, przebudowę chodników i zjazdów – z kostki betonowej, przebudowę oświetlenia ulicznego zgodnie z dokumentacją projektową opracowaną przez Miasto Gliwice w ramach Masterplanu, ewentualną korektę geometrii istniejących skrzyżowań oraz przebudowę sygnalizacji świetlnych.

Projekt obejmie także przebudowę lub rozbudowę skrzyżowania ul. Zabrskiej, Hutniczej i Bł. Czesława. Spośród 3-wariantowej koncepcji zostanie wybrana, taka która najlepiej będzie wpisywała się w ten rejon.

Co istotne, z dokumentu wynika, że w ramach modernizacji zostaną usunięte tory tramwajowe na całej długości przebudowywanych dróg. Zakres prac związanych z demontażem oraz związane z tym koszty leżą po stronie spółki Tramwaje Śląskie S.A.

13 KOMENTARZE

  1. A czy będzie przewidziana droga rowerowa wzdłuż ulic, po usunięciu torowiska będzie wystarczająco miejsca na nią

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here