Każdy chętny może liczyć na darmowe wypełnienie PIT-a!

W zamian za 1% przekazany na rzecz gliwickich organizacji pozarządowych, będziecie mogli bezpłatnie uzupełnić Wasze zeznanie podatkowe! Do rozliczenia przyjmowane będą  jedynie PIT-y z kompletem dokumentów. Pamiętajcie o wcześniejszym ustaleniu terminu. Od 1 marca wolontariuszka Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych p. Aneta Lipiec, przyjmuje dokumenty, wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu spotkania pod nr tel. (32) 775 18 37 – od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 13:00.

Dlaczego warto? Za prawidłowe wypełnienie rozliczenia podatku dochodowego odpowiedzialność ponosi podatnik, dlatego nie warto ryzykować! 

Pamiętajmy, że wyłącznie podmioty zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym jako organizacje pożytku publicznego, mogą zbierać 1% naszego podatku. W tym roku gliwiczanie oddać procent dla 37 takich organizacji. Swoje pieniądze mogą przekazać podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku. 

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę. Na jednym formularzu PIT podatnik może przekazać odpis 1% tylko dla jednej organizacji. Jeśli jednak podatnik rozlicza się na więcej niż jednym formularzu – w każdym z nich może wskazać inną organizację pożytku publicznego.

 

 

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here