Wystawa Szałfestner w CuG- galerii garażowej CuG – Galeria Garażowa zaprasza na kolejną wystawę. Wystawiający czyli „SZAŁ – EKIPA” będą prezentować nam przegląd współczesnego designu. Osobliwa nazwa „Szałfenster” to okno wystawowe w sklepie, oszklona i najczęściej oświetlona gablota lub szafa w muzeum. Służy do eksponowania towarów, przedmiotów, dzieł sztuki.

Oprócz zaproszenia także kilka słów przestrogi od organizatorów – „Osobnik spragniony Designu w konwencji glamour, złakniony atrybutów lanserskiej estetyki nie zaspokoi tu apetytu, a i nie napoi się blichtrem hipsterskich nowości. Jedynie zaś jednostka godna młodzieńca przeczystego z najświeższym oglądem świata, lustrująca wy-twory przez pryzmat zaparowanego szałnfenstra, będzie miała szansę dostrzec, prawdę para-dizajnu.

Jak ciotka w Czechach – zgubi się Ten, kto nie zdoła wznieść rozumu ponad powszechne znaczenie miana „szałfenster”. Kroczenie ciemną doliną Tym, których do „szałfenstrów” przywodzi jeno blask prestiżu designerskich gadżetów.”

Swoje prace zaprezentują: Gosia Chrobak, Aleksandra Grabara, Anna Lebiocka, Aleksandra Kwolek, Marlena Nitka, Anna Szczepańska, Aleksandra Trubicz, Agnieszka Wrześniak, Ewa Wróbel, Macio Glogs, Arek Grzona i Andrzej Łopacz. Wernisaż rozpocznie się 28 kwietnia o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 10 czerwca. Więcej informacji na http://s.cuforum.pl

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here