Amnesty International organizuje kolejny maraton w obronie praw człowieka.

W najbliższy weekend, w około 200 miejscach w całej Polsce, będzie można napisać list w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup, których prawa zostały złamane. W tym roku będzie można wesprzeć m.in. Alesia Bialackiego, działacza na rzecz praw człowieka z Białorusi, a także młodych aktywistów i młode aktywistki ruchu Girifna z Sudanu. Będzie można wyrazić swój sprzeciw wobec kary śmierci na Tajwanie czy przymusowych wysiedleń.

W naszym mieście w to ogólnoświatowe przedsięwzięcie włączył się Zespół Szkół FILOMATA. Każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka, będzie mógł napisać list w siedzibie placówki przy ul. Bojkowskiej 20a – 7 grudnia w godzinach od 8.00 do 17.00 i 8 grudnia od 12.00 do 18.00.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje nam się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych – przekonują pomysłodawcy przedsięwzięcia.

(UM Gliwice)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here