Przebywający na zgrupowaniu w Gniewinie piłkarze Piasta Gliwice trenują i rozgrywają mecze kontrolne.

W wyniku kontuzji zgrupowanie opuścił Tomas Docekal, a tymczasem w Gliwicach porozumiano się z nowym napastnikiem. Kontuzjowany podczas sparingu z GKS Katowice jeszcze w poniedziałek trenował indywidualnie. Sztab szkoleniowy zadecydował jednak, że 23-letni Czech przejdzie badania USG w Gliwicach, które pokażą, jak poważny jest uraz napastnika Piasta.

W poniedziałek oficjalnie piłkarzem beniaminka z Gliwic został Matej Izvolt. Słowacki pomocnik podpisał jednoroczną umowę.

We wtorek piłkarze rano odbyli badania, a następnie odbyły się dwa treningi na boisku piłkarskim.

W środę w pierwszym meczu sparingowym podczas obozu w Gniewinie Piast Gliwice pokonał 4:2 Pogoń Szczecin. Po dwa trafienia zaliczyli Kędziora i Jurado. W drugim sparingu rozegranym w godzinach wieczornych lepsza od niebiesko- czerwonych okazała się Cracovia Kraków po bramce Dudzica w 63. minucie.

Dziś oficjalny serwis Piasta Gliwice poinformował, że nowym zawodnikiem został Jakub Świerczok. 19- letni napastnik FC Kaiserslautern został wypożyczony na jeden sezon.  

Urodzony w Tychach Świerczok do Kaiserslautern trafił prosto z I-ligowej Polonii Bytom. W Bundeslidze rozegrał sześć spotkań, a następnie przeniesiono go do drużyny rezerw, gdzie w dziewięciu spotkaniach strzelił trzy gole. 

(Foto: 1.FC Kaiserslautern)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here