Już w najbliższy poniedziałek (4 lipca o godz. 6.00 ) z Gliwic, spod Sklepu Biegacza przy ul. Kozielskiej, wyruszy charytatywna sztafeta. Jej celem jest realna pomoc Marcinowi i zbiórka pieniędzy na kosztowną protezę. Grupa sportowych zapaleńców pobiegnie z Gliwic do Sopotu
600 km, 10 osób, 5 dni- tak w skrócie wygląda to, co czeka grupę śmiałków chcących pomóc byłemu zawodnikowi Piasta, Marcinowi Polakowi. Pomysłodawcą akcji jest grupa biegaczy skupiona przy Sklepie Biegacza w Gliwicach wchodząca w skład tzw. grupy SBRT-Gliwice

Kim jest Marcin?

Marcin Polak, bo o nim mowa, jest 23-letnim sportowym zapaleńcem, byłym zawodnikiem Piasta Gliwice i LKS Bełk, a także studentem Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Niestety we wrześniu 2015 roku uległ wypadkowi podczas praktyk studenckich, uderzyła w niego 20 tonowa maszyna kolejowa.Cudem przeżył. W wyniku tego zdarzenia doznał natomiast licznych obrażeń miednicy oraz obu nóg. Konieczna była amputacja prawej nogi łącznie z całościowym wyłuszczeniem stawu biodrowego. Dalsze jego w miarę normalne funkcjonowanie stoi teraz pod znakiem zapytania – potrzebuje bowiem protezy, której koszt wynosi około 200 tys. złotych

13563580_1224174374289311_1413562022_n

Najważniejsze jest to, że  Marcin się nie załamał. Chce walczyć z przeciwnościami losu, jest silny. Na przekór wszystkiemu, Marcin marzy, by powrócić na boisko  – tym razem dołączając do drużyny AMP Futbolu, drużyny piłkarzy pozbawionych jednej kończyny.

Postawimy Marcina na Nogi- taki jest nasz cel. Warto pomagać. Wierzymy w to, że dzięki tak niszowej i wyjątkowej akcji jaką jest sztafeta przez całą Polskę poruszymy serca wielu osób i zachęcimy do działania. – mówią biegacze.

Marcinowi można pomóc na wiele różnych sposobów, o których można się dowiedzieć na stronie: stawiamymarcinananogi.sklepbiegacza.pl. Ta inicjatywa to nie lada wyzwanie dla biegaczy, ale chcą się z nim zmierzyć pokonując swoje słabości. Mają nadzieję że ich poświęcenie zaowocuje.

– Każdego dnia pokonamy odległość ok. 120 km, każdy z nas przebiegnie odległość blisko 24km dziennie (bowiem dla celów bezpieczeństwa będziemy biec parami) co daje blisko 120 przebiegniętych kilometrów na osobę w ciągu 5 dni. Na trasie będziemy się zatrzymywać w kilku miastach: Radomsku, Łęczycy, Inowrocławiu, Grudziądzu by finalnie dotrzeć do Sopotu.Dołącz do nas na trasie, zapraszamy! – przekonują biegacze z SBRT-Gliwice.

Akcję wspierają: Sklep Biegacza, Bank PKO, Gliwice Auto SPA, Honda HA-MOL, Banimex sp z o.o., Eurovia Polska S.A.. Ambasadorem akcji jest Radosław Murawski- kapitan Piasta Gliwice. Akcja spotkała się także z przychylnością Prezydenta Miasta Sopot i Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, którzy udzielili patronatu honorowego nad akcją.

Przekażemy pałeczkę dalej

Nasza akcja to tylko rozgrzewka przed tym co się będzie działo. Po naszej sztafecie przekazujemy pałeczkę dalej, ludziom, a Marcin za wybiegane przez nich, wyjeżdżone i wychodzone kilometry dostanie pieniądze. To nie wszystko, co będzie dla Marcina organizowane, dlatego warto śledzić stronę stawiamymarcinananogi.sklepbiegacza.pl – mówią organizatorzy charytatywnej sztafety.

Dzisiaj liczy się pomoc każdego z nas. Nie bądź obojętny, przekaż symboliczną kwotę na konto: 73 1050 1298 1000 0024 1889 3935 (Marcin jest podopiecznym Fundacji Różyczka i to jest jego numer subkonta).

3 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here