5 marca (sobota) w Gliwicach wystartuje pierwszy „Bieg na 6 łap”. To wspólna inicjatywa Schroniska dla zwierząt w Gliwicach, wolontariuszy Schroniska, OTOZ Animals Gliwice oraz Amarskiego Klubu Miłośników Biegania „Pędziwiatr” Gliwice. W ten sposób nasze Schronisko włącza się w ogólnopolską inicjatywę, w której wcześniej wzięły udział m.in. Wrocław, Olsztyn, Sosnowiec, Elbląg.

W Gliwicach bieg nie będzie miał formy rywalizacji. Chodzi o dobrą zabawę i co najważniejsze: promocję adopcji zwierząt. Nie narzucamy też dystansu do przebiegnięcia. Jedno okrążenie będzie miało ok. 3 km i to biegacz zdecyduje, ile okrążeń wykona – mówi Barbara Malinowska, kierownik Schroniska dla zwierząt.

bieg gliwice

Uczestnikiem biegu może być osoba pełnoletnia, która w trakcie biegu weźmie odpowiedzialność za schroniskowego psa (wypełni i podpisze oświadczenie dostępne w Regulaminie). Osoby niepełnoletnie też są mile widziane, ale z opiekunami – pobiegną w roli osób „towarzyszących”. – Ruszyliśmy z internetowym systemem zapisów na bieg (ZAPISY). Ważne, żeby zarejestrować się wcześniej, to bardzo pomoże nam przy organizacji i przygotowaniu zwierząt na to wydarzenie – dodaje Malinowska.

WAŻNE:
-Przed „Biegiem na 6 łap” należy zapoznać się z REGULAMINEM
-Ważne, żeby uczestnicy biegu zarejestrowali się wcześniej – to ułatwi organizację. Zapisy na bieg przyjmowane są TU
-W dniu biegu uczestnicy powinni mieć przy sobie dokument tożsamości (najlepiej dowód osobisty). Będzie potrzebny, żeby wypełnić „Oświadczenie”
-Wydarzenie ma swoją stronę na Facebooku, tam można znaleźć więcej informacji: Bieg na 6 łap – Gliwice

źródło: MZUK Gliwice
foto: Schronisko Gliwice

25 KOMENTARZE

  1. 197, 259, 702 w stronę Sośnicy-pętli. Wysiadasz na ostatnim przystanku i tam pytasz o dalsze instrukcje. Z pętli do schroniska jest maksymalnie kilometr 🙂
    Powodzenia 🙂

  2. Wsiadasz 197 i chyba 702 i jedziesz na osiedle zeromskiego w sosnicy 🙂 wysiadasz na petli a potem tunelem pod DTSka 🙂 i laskiem pod schronisko za glosem szczekajacych pieskow:)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here