Bardzo długo czekaliśmy na obwodnicę Gliwic, od pewnego czasu jest już w całości przejezdna. Jednak decyzja władz krajowych o wprowadzeniu opłat za przejazd autostradami może spowodować, że kierowcy tirów będą szukać dróg na skróty – przez centrum miasta.

Dlatego prezydent podjął decyzję, że od 10 kwietnia kierowcy ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton nie będą mogli wjechać do Gliwic w godzinach szczytu komunikacyjnego i w godzinach nocnych.

Znaki zakazujące wjazdu tirom zostaną ustawione przy ulicach: Toszeckiej, Piwnej, Zabrskiej, Orlickiego, Kujawskiej, Pszczyńskiej, Lotników, Rybnickiej, Daszyńskiego, Sowińskiego i Andersa, Królewskiej Tamy, Błogosławionego Czesława i Warszawskiej.

Niedostosowanie się do znaków zakazu wjazdu będzie egzekwowane przez Inspekcję Transportu Drogowego, patrole Policji i Straży Miejskiej. Złamanie za-kazu może kosztować nawet 500 złotych.

Po wprowadzeniu ograniczenia tiry nie znikną zupełnie z naszych ulic. Kierowcy muszą docierać do firm aby zapewnić im ciągłość funkcjonowania. Będą musieli jednak legitymować się specjalnym, bezpłatnym zezwoleniem wydanym przez Zarząd Dróg Miejskich.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here