czwartek, 28 września, 2023
spot_img

Zamieszki po meczu. Policja użyła broni

Policja Dzisiaj w GliwicachWielu kibiców świętowało do późnych godzin niedzielną wygraną Piasta. Pomimo radosnej atmosfery, znaleźli się tacy, u których emocje wzięły górę.

Jak podaje nam oficer prasowy Marek Słomski z KMP w Gliwicach, zapowiada się seria zatrzymań pseudokibiców, którzy wczoraj na Rynku urządzili burdę.

– Obecnie w związku z wczorajszymi zajściami, zostało zatrzymanych siedmiu pseudokibiców. Są oskarżeni o napaść na policjantów. Funkcjonariuszy obrzucano butelkami i innymi przedmiotami, by opanować sytuację użyto broni gładkolufowej.

Około godziny 23.00 policjanci dostali zgłoszenie od mieszkańców o demolce odbywającej się na Rynku. Kiedy pojawiły się radiowozy, pseudokibice obrzucali je butelkami, po czym zaczęli atakować funkcjonariuszy.

Jak dodaje komisarz Słomski – Funkcjonariusze filmowali agresywnych mężczyzn biorących udział w zajściu, dodatkowo zostali oni nagrani przez kamery monitoringu miejskiego. Za atak na policjanta grozi zatrzymanym do 10 lat pozbawienia wolności.

 

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,871ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts