Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach planuje przebudowę skrzyżowania ul. Toszeckiej (droga wojewódzka 901) z ul. Czołgową. Jeżeli w ramach przetargu ogłoszonego przez ZDM zostanie wyłoniony wykonawca, to jeszcze w tym roku dojdzie do remontu. Oferty można składać do 22 czerwca br.

Skrzyżowanie zwykłe ulic Toszeckiej i Czołgowej zamieni się w skrzyżowanie skanalizowane. Na ulicy Toszeckiej wyznaczono dodatkowy pas do skrętu w lewo w ulicę Czołgową. Pas do skrętu w lewo będzie chroniony przez wyspy wykonane w krawężniku: rozdzielającą i zamykającą. Na wlocie ul. Czołgowej zaprojektowano dodatkowy pas do skrętu w prawo w postaci klina, przechodzący dalej w dodatkowy pas po prawej stronie wylotu drogi z pierwszeństwem przejazdu (ul. Toszecka – wylot od strony centrum miasta). Na wlocie podporządkowanym (ul. Czołgowa) pojawi się wyspa dzielącą środkową, typu „mała kropla” oraz wyspę trójkątną. Wszystkie wyspy zostaną ograniczone krawężnikiem najazdowym o wymiarach 15 x 22 cm. Ich nawierzchnia będzie utwardzona poprzez wybrukowanie kostką betonową koloru czerwonego. W ramach przedsięwzięcia wyremontowany zostanie również istniejący zjazd na poligon. Termin wykonania zamówienia wyznaczono do 30.11.2016 r.

źródło: ZDM Gliwice

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku!

13 KOMENTARZE

  1. Wszystkie ciężarówki jadące od strony Pyskowic nie dojeżdżają Toszecką do Czołgowej, skracają drogę wcześniej skręcając w Jagodową pomimo ze sa tam przystanki autobusu szkolnego dowożącego dzieci do szkoły. Brak jakiegokolwiek oznakowania przystanków to skandal i niebezpieczeństwo dla dzieci, Tym powinni sie zająć!!!!!

  2. A co z drugim końcem czołgowej – skrzyżowaniem ze Strzelców Bytomskich? To tam giną ludzie!

  3. Jak ktoś nie potrafi jeździć, to każde skrzyżowanie będzie niebezpieczne. Czasami wystarczy wcześniej wrzucić kierunkowskaz, a nie w momencie kręcenia kierownicą. Nawet jak zrobią z Czołgowej w Toszecką pas do rozpędzania się, to niewiele to zmieni, bo i tak ludzie nie potrafią z tego korzystać (patrząc chociażby po tym co się na DK dzieje). A jak ktoś nie myśli, to żadne wyspy, kliny, kropelki czy krawężniki 100×100 nie pomogą.

  4. Niech robią cokolwiek bo wszystko w Gliwice cisną…jak narazie zainwestowali w plac zabaw i pomału chodniki i ulice robią….porównując Sosnice czy Knurów to oni wszystko mają i jakoś to wygląda a u nas masakra…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here