Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej

Do wypadku drogowego doszło wczoraj kilka minut po 17.00 na zabrzańskim odcinku DTŚ, w rejonie hali MOSiR. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letni kierujący osobowym bmw, który jechał od strony Ronda Sybiraków w kierunku Katowic, wykonał w miejscu niedozwolonym manewr zawracania, co doprowadziło do zderzenia z ciężarowym manem i osobowym mercedesem. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole i karetki pogotowia. Kierujący bmw w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Do szpitala na badania został również przetransportowany 36-letni kierujący ciężarówką. Jego rówieśnikowi, który kierował mercedesem, nic się nie stało. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej, inspekcja transportu drogowego, a także technik kryminalistyczny. Na czas trwania policyjnych czynności ruch został wstrzymany. Policjanci wytyczyli objazdy.

Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek i kulturę jazdy. Zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu.

źródło, foto i film: KMP

20 KOMENTARZE

  1. Całe szczęście tylko sprawca zginą. A nie jak na S1 gdzie kierowca tira próbował ominąć takiego debila i zginą.

  2. A kierowca ciężarówki trauma do końca życia. Bo debile zwracają sobie gdzie chcą. Na DK88 przy wyjeździe że strefy na wysokości Kirchoffa też kilkukrotnie byłem świadkiem takich „manewrow”. Debile i tyle

  3. za małe kary sa za takie manewry! na 88 ciągle to robią przy Makro dlaczego nie ma tam kamer i kary jak w Niemczech!

  4. Po co tak kategoryzowac ? To ze mial dobra fure najwidoczniej bylo go stac. Nie jednokrotnie gorszymi autami zawracaja.

  5. Zawracał na dtś?
    Głupota, ale na własne oczy widziałem już dwa takie manewry, na wysokości hali mosir. W jednym przypadku sam o mały włos nie byłem uczestnikiem kolizji.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here