Dzisiaj rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy regionu mogą wziąć w nim udział do 12 września. Do projektu zostało zgłoszonych kilka projektów z Zabrza. Zachęcamy do oddania głosów na zadania do realizacji w naszym mieście.

Zadania zgłoszone do realizacji w Zabrzu:

  1. Rewitalizacja Parku przy Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu Sp. z o.o. i stworzenie Ogrodu Ekologicznego dla pacjentów, studentów oraz mieszkańców województwa śląskiego „Ogród Cesarzowej Augusty Wiktorii” – L.P. 8, kod MBO-0030/W/22.
  2. EKOzakątek – zadanie obejmuje stworzenie ogrodu edukacyjno-ekologicznego pn. EKOzakątek na terenie Parku 12C Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, w formie tzw. ogrodu wertykalnego i przeprowadzenie związanego z nim cyklu bezpłatnych, rodzinnych eko-warsztatów latem 2023 roku. L.P. 80, kod MBO-0018/P5/22.
  3. Zakup wyposażenia do Pracowni Endoskopii Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Medycyny Ratunkowej Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu sp. z o.o. L.P. 82, MBO-0032/P5/22.
  4. Aktywni, zdrowi, bezpieczni – zajęcia samoobrony i sportów walki dla dzieci i młodzieży prowadzone przez trenerów sztuk i sportów walki powiatach Chorzów, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze. Zajęcia bezpłatne dla wszystkich uczestników – L.P. 83, kod MBO-0121/P5/22.

Głosowanie odbywa się elektronicznie na stronie www.bo.slaskie.pl. Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 105 zadań dopuszczonych do głosowania.

Zagłosuj

W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje 6 punktów – 3 dla zadań zgłoszonych w puli EKO oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach REGIO. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Dodatkowo przypominamy, że od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.

Wyniki głosowania poznamy jeszcze we wrześniu!

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here