Poprawa bezpieczeństwa, nie tylko w ruchu samochodowym, ale także pieszych to priorytet dla Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Po pilotażowym wprowadzeniu znaku aktywnego na przejściach dla pieszych w ciągu ulic: Toszeckiej, Żabińskiego, Kozielskiej, Jedności, Beskidzkiej i Kosów rozpoczął się montaż u zbiegu ul. Dworcowej i Dolnych Wałów.

Sygnalizacja ostrzegawcza ustawiana jest w miejscach, gdzie zarządca drogi w szczególny sposób chce zwrócić uwagę kierowców na zagrożenia w ruchu drogowym. Dzięki doborowi odpowiednich źródeł światła aktywny znak jest doskonale widoczny nawet w trudnych warunkach pogodowych. Dodatkowo sygnalizacja ostrzegawcza pozwala na płynniejszy ruch, niż przy standardowej sygnalizacji świetlnej, wszędzie tam, gdzie zastosowanie pełnej sygnalizacji świetlnej nie znajduje uzasadnienia.

 

źródło: ZDM Gliwice

9 KOMENTARZE

  1. Codziennie tamtędy przejeżdżam, faktycznie jest bardzo niebezpiecznie, głównie z winy kierowców. Jadący wyprzedzają się przed przejściem, a zastawione chodniki tylko utrudniają widoczność. Paradoksalnie likwidacja będzie chyba lepsza dla pieszych.

  2. Mega poprawa ? Dziś jak przechodziłem mało mnie nie rozjechali. Prowizorka plus medialne się pokazanie. W tym miejscu powinny być światła dla pieszych koniec i kropka. ( dotyczy miejsca z fotografi)

  3. W tym miejscu akurat powinny być światła. Jest bardzo niebezpiecznie, zwłaszcza, że są tam 3 pasy ruchu w jedną stronę i często jadąc autem nie widać zza samochodów co się dzieje na przejściu.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here