niedziela, 24 września, 2023
spot_img

Zerwała z nim kontakt. 37-latek nachodził ją nawet w pracy

Nawet 8 lat więzienia grozi 37-latkowi zatrzymanemu przez Policjantów z Komisariatu IV Policji w Zabrzu. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za stalking. Decyzja sądu trafił już do aresztu.

Kilka dni temu Policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu uzyskali informacje o tym, że pokrzywdzona zabrzanka jest prześladowana i uporczywie nękana przez 37-letniego mężczyznę. Policjanci w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że po tym, jak zerwała z nim znajomość, sprawca zaczął chodzić za nią i nachodził ją nawet w miejscu pracy.

Mężczyzna przysyłał pokrzywdzonej liczne wiadomości i wykonywał częste połączenia na jej telefon, ponadto miał jej grozić. W związku z tym wszczęto śledztwo, a policjanci, pracując nad sprawą, zebrali dowody świadczące o przestępczej działalności stalkera. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za stalking. Decyzja sądu trafił już do aresztu.

Policjanci przypominają o tym, że w przypadku uporczywego nękania, jedyną metodą walki z tym przestępstwem jest zgłoszenie sprawy na policję.

Pamiętajmy!

Znamionami stalkingu może być różnego rodzaju powtarzalne zachowania, godzące w poczucie bezpieczeństwa i prywatność nękanej osoby, takie jak: uporczywe śledzenie, obserwowanie pokrzywdzonego, nieustanne przesyłanie krótkich wiadomości, SMS-ów, wysyłanie e-maili na pocztę elektroniczną, próby poniżenia danej osoby w środowisku jej pracy, nachodzenie w miejscu pracy, a także w miejscu jej zamieszkania oraz innego. Wszystkie wyżej wymienione oznaki aktywności sprawcy muszą odbywać się wbrew woli, a często też kontynuowane są pomimo zdecydowanego sprzeciwu adresata. Jeśli podejrzewamy, że mogliśmy stać się ofiarą stalkingu, zgłośmy to organom ścigania. Ignorowanie sprawcy może prowadzić do eskalacji niebezpiecznych zachowań i stwarzać poważne zagrożenia dla życia i zdrowia jego ofiar. Stalking to przestępstwo wnioskowe, co oznacza, że do pociągnięcia stalkera do odpowiedzialności karnej konieczne jest złożenie stosownego wniosku przez pokrzywdzonego do organów ścigania.

Źródło: KMP w Zabrzu

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,868ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts