czwartek, 28 września, 2023
spot_img

Złoto dla odważnych i zwycięskie „Namaste”

– Jak w życiu: raz się wygrywa, raz przegrywa, ale najważniejsze to zawsze robić swoje.

Bardzo miło jest wygrać konkurs w kategorii najbliższej memu sercu, a tym bardziej tak prestiżowy jak Wielki Konkurs National Geographic – mówi gliwicki fotograf Michał Mrozek, laureat I miejsca w kategorii „Ludzie” w zakończonej niedawno 8. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska.

Zwycięskie zdjęcie pt. „Namaste” zostało zrobione w Nepalu, do którego tylko w tym roku Michał Mrozek wraz z Markiem Arcimowiczem zorganizowali dwie fotoekspedycje. Czarno-biała fotografia przedstawia policjanta w pełnym rynsztunku, zabezpieczającego przejście tłumu i powozu-świątyni podczas festiwalu Seto Machhendranath na ulicach Katmandu. „Podczas tego rodzaju świąt, których w Katmandu nie brakuje, na ulicach gromadzą się tysiące ludzi. Wspólne świętowanie jednych to jednocześnie wymagająca skupienia praca drugich” – czytamy w opisie pracy.

W tegorocznej edycji konkursu National Geographic Polska wzięły udział tysiące entuzjastów fotografiki. Jury pod przewodnictwem Tomasza Tomaszewskiego, w składzie: Peter Andrews, Wojciech Franus, Witold Jaworski, Tomasz Lazar, Grzegorz Leśniewski, Rafał Olejniczak, Wiktor Sobolewski i Martyna Wojciechowska, miało twardy orzech do zgryzienia. Efektem dyskusji jurorów było wyłonienie zwycięskich prac w pięciu kategoriach (fotoreportaż, zwierzęta, krajobraz, życie na 100%, ludzie). Grand Prix przypadło zdjęciu Arkadiusza Makowskiego („Elvis”). 

(źródło: UM Gliwice)

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,871ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts