Dzisiaj funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach przejął insp. Krzysztof Sowula, dotychczasowy komendant w Rybniku.

O godzinie 9.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach odbyła się uroczystość przekazania jednostki. Inspektor Teofil Marcinkowski, który przez 6 lat przewodził tutejszym policjantom, przekazał ją inspektorowi Krzysztofowi Sowuli, sam zaś objął kierownictwo w komendzie rybnickiej. Decyzję o przekazaniu wręczył zastępca komendanta wojewódzkiego insp. Zbigniew Klimus. W uroczystym pożegnaniu starego komendanta i przywitaniu nowego udział wzięli komendanci komisariatów, naczelnicy wydziałów i kierownicy komórek organizacyjnych KMP w Gliwicach. Byli też goście – kierownictwo prokuratur rejonowych, starosta gliwicki i prezydent Gliwic.

Odchodzący komendant otrzymał prezenty, w tym ufundowany przez policjantów rower turystyczny.

Inspektor Krzysztof Sowula jest magistrem prawa. Policyjną karierę rozpoczął w roku 1985 jako szeregowy funkcjonariusz. W 1989 pracował na stanowisku inspektora dochodzeniowego w tyskiej komendzie rejonowej, a w 1990 awansował tam na kierownika sekcji wydziału dochodzeniowo-śledczego. W roku 1992 został kierownikiem referatu operacyjnego Komisariatu Policji w Orzeszu, dwa lata później mianowano go na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych. Rok 2004 przyniósł Sowuli funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie. Na tym stanowisku służył dwa lata. W 2006 został komendantem miejskim w Rybniku.

(źródło: KMP Gliwice)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here