manon21 kwietnia o godz. 18:30 w kinie Amok ostatnia w tym sezonie transmisja spektaklu z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Będzie to jednak opera przez wielkie „O”. A nawet i „Oooo”!

 

„Manon” to pięcioaktowa opera Jules’a Masseneta do libretta Henriego Meillaca i Philippe’a Gille’a według powieści André-François Prévosta d’Exiles’a. Przedstawia historię młodej, lekkomyślnej dziewczyny – jednej z operowych ladacznic.

Fragment „Manon”:

{youtube}1fyytF2xsio<www.youtube.com/watch?v=1fyytF2xsio>{/youtube}

 
To, co czyni przedstawienie „Manon” tak wyjątkowym, erotycznym i pięknym to bez wątpienia rola Anny Netrebko. Pisano, że Manon Netrebko łączy w sobie niewinność Audrey Hepburn, zmysłowość Marilyn Monroe i tragizm Ingrid Bergman.

W Zwierciadle możemy o niej przeczytać: „Pierwsza diwa naszych czasów. Piękna i zmysłowa, uosobienie seksu. Sensacja teatrów operowych świata”.

Sama mówi o sobie „Uwielbiam rolę Musetty z „La bohème”- „Jestem taka piękna, że jak idę ulicą, oglądają się za mną wszyscy mężczyźni” – Anna Netrebko wybucha śmiechem, za który można podpisać cyrograf. To rola dla mnie, przychodzi mi łatwo i naturalnie. Trochę sekutnica, ale to nie szkodzi”.

Natomiast internauci uważają, że lepiej oglądać Netrebko, niż Rihannę.

Zapowiada się niezwykle olśniewający spektakl…

 

The Metropolitan Opera to jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata. Znajduje się w Centrum Lincolna dla Sztuk Wykonawczych (The Lincoln Center for the Performing Arts), który to kompleks położony jest pomiędzy zachodnią 62. i 65. ulicą oraz alejami Columbus i Amsterdam. Jego historię tworzyli – i nadal tworzą – najwięksi śpiewacy, dyrygenci, reżyserzy i scenografowie. Debiutował tu Enrico Caruso, sławę zdobywali Maria Callas, Renata Tebaldi czy Carlo Bergonzi, a za dyrygenckim pulpitem stawał sam Arturo Toscanini oraz Gustaw Mahler i wielu innych. Scena gościła niemal wszystkie wybitne gwiazdy operowe. Debiut na deskach Met to marzenie wszystkich wykonawców, a spełnienie go otwiera drogę do międzynarodowej kariery. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystycznie nieprzeciętne zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. W przedstawieniach, reżyserowanych przez takie znakomitości, jak Franco Zefirelli czy Laurent Pally, biorą udział największe współczesne gwiazdy sceny operowej.

 
RM
 

Kino Amok
21 kwietnia 2012 | sobota | godz. 18.45
MANON – J. Massenet | premiera

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here