czwartek, 28 września, 2023
spot_img

Znęcała się nad 15-latkiem. Dostała nakaz opuszczenia domu

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu zatrzymali kobietę, która od kilku miesięcy znęcała się psychicznie i fizycznie nad 15-letnim synem swojego partnera. Kobieta usłyszała już zarzut. Za to przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawiania wolności.

W ubiegłym tygodniu do policjantów z pierwszego komisariatu zgłosił się 59-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna od maja zamieszkiwał wspólnie za swoją 47-letnią partnerką w centrum Zabrza. W czerwcu wprowadził się do nich 15-letni syn 59-latka i od tego momentu zaczęły się problemy, a w domu pojawia się przemoc.

Kobieta nie potrafiła zaakceptować obecności 15-latka w mieszkaniu. Zabraniała mu korzystać z kuchni, a czasem używając gróźb, ograniczała mu poruszanie się po mieszkaniu do jednego pokoju. Na porządku dziennym były wyzwiska i przemoc psychiczna kobiety wobec 15-latka. Gdy konflikt narastał, ojciec chłopca chciał, aby kobieta wyprowadziła się z mieszkania, ale ta odmawiała.

Mężczyzna nie mogąc sobie sam poradzić z tą sytuacją, w końcu zwrócił się o pomoc do policjantów. Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie sprawą zajęli się kryminalni z zabrzańskie jedynki. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 47-letniej kobiecie zarzutu dotyczącego znęcania się psychicznego i fizycznego nad 15-latkiem.

Wobec kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia mieszkania, oraz zakazu zbliżania się kontaktowania się z pokrzywdzonym.

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,871ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts