spot_img

Zobacz gdzie szykują się zmiany. Kolejny etap przebudowy Starówki

Starówka Dzisiaj w GliwicachWidać już pierwsze, konkretne efekty przebudowy gliwickiej Starówki. To jednak nie koniec robót, dlatego mieszkańcy nadal muszą liczyć się z utrudnieniami.

Na jutro zaplanowano otwarcie ul. Plebańskiej, części ul. Średniej (od ul. Plebańskiej do ul. Raciborskiej) oraz części Placu Wszystkich Świętych. Ta sielanka nie potrwa długo, gdyż na 27 czerwca przewidziano rozpoczęcie robót na kolejnych odcinkach Starówki. 

Zostaną zamknięte ulice Kościelna i Raciborska, fragment ul. Krupniczej (od ul. Raciborskiej do ul. Kaczyniec), Plac Wszystkich Świętych (od ul. Szkolnej do ul. Raciborskiej) i Plac Inwalidów Wojennych. Jak informuje ZDM w związku z remontem zostanie poprowadzony objazd – przebiegnie ulicami Dolnych Wałów, Kaczyniec i Średnią.

Przypominamy, że zakończenie prac zaplanowano na 2014 rok. Do tego czasu musimy się przyzwyczaić do zmian w organizacji ruchu i ciągłych korków w okolicach Rynku. Cała inwestycja pochłonie ponad 41 mln złotych z miejskiego budżetu, ale trzeba przyznać, że prace są prowadzone w sposób kompleksowy.

 

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,874ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts