Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu tradycyjnie zaprasza do przywitania Nowego Roku przed siedzibą tej instytucji. Zespół Żuki zagra swoje najbardziej znane przeboje. Impreza rozpocznie się o godzinie 23.00 i potrwa do godziny 1.00.

Grupa Żuki d początku istnienia specjalizowała się w coverach utworów The Beatles, ale prezentuje również piosenki m.in. Czerwonych Gitar, Czesława Niemena czy Krzysztofa Klenczona. Zespół koncertował również poza granicami naszego kraju, m.in. w USA. Libanie i Wielkiej Brytanii. Występował także jako support wielu znanych grup muzycznych. Wielokrotnie bywał w Zabrzu, ostatnio na tegorocznym Święcie Miasta.

Początek Nowego Roku również będzie obfitował w wydarzenia, które podkreślą wyjątkowość tego czasu. 1 stycznia 2021 r., punktualnie o godz. 12.00, z wieży zabrzańskiego Ratusza (ul. Religi 1) odegrany zostanie hejnał miasta. Natomiast o godz. 12.15, w kościele pw. św. Kamila rozpocznie się noworoczna msza św. w intencji Zabrza i jego mieszkańców.

1 stycznia, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się uroczysty Koncert Noworoczny. Mają co roku wiedeńczycy swój noworoczny koncert, mają taki koncert od lat również zabrzanie. Jak co roku zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. W Wielkiej Gali Operetkowej nie może zabraknąć ruchu scenicznego, barwnych strojów i dekoracji, zatem widzowie będą mogli też podziwiać plejadę polskich tancerzy.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here